Daikin vindt partner in MIDES

14/10/2017

 

 

"Zeg niet zomaar testingenieur tegen een product reliability engineer." 

Dirk Dekeyser, verantwoordelijke voor het EMEA Development Quality Department van Daikin legt uit waarom - en hoe MIDES dat profiel invult.

Meer dan testen

“Wij doen op onze afdeling veel meer dan alleen het testen van warmtepompen of airco’s. Hier in Oostende, maar ook in Gent en in onze andere development centers in Tsjechië, Turkije en Duitsland controleren én maken we hydraulische of koeltechnische onderdelen voor onze toestellen. We passen standaard onderdelen aan onze kwaliteitscriteria aan of tekenen ze gewoon zelf als ze niet in de markt beschikbaar zijn. Het ontwikkelen neemt zelfs het grootste deel van onze tijd in beslag”, zegt Dirk Dekeyser. “Als we dan zelf niet over de nodige competenties beschikken of bij een piek schakelen we externe engineers in, onder andere van MIDES.”

De MIDES profielen

Sinds een jaar draaien MIDES engineers Thibeau en Pieter mee op de afdeling in Oostende. “Thibeau levert technische ondersteuning aan ons team en verzorgt de contacten met externe testlabo’s. We hebben nu eenmaal niet altijd de capaciteit om alle testen en development opdrachten in huis te organiseren. Pieter staat vooral in voor het uitvoeren van een aantal strength & performance testen. Beiden valideren ook de ontwikkeling van de toestellen.”

Smijten voor hun job

De juiste profielen vinden voor het Development Quality Department is nooit eenvoudig. “Elektromechanische engineers met ervaring in het testen en valideren van thermodynamische systemen zijn eigenlijk zo goed als onvindbaar op de arbeidsmarkt. We gaan daarom meestal zelf op zoek naar partners die ons kwalitatieve engineers kunnen
bezorgen die wij vervolgens onze werkwijze aanleren. MIDES is in die opdracht zeker geslaagd”, zegt Dirk. Ook binnen andere Daikin-afdelingen zijn er trouwens MIDES engineers ingeschakeld in tijdelijke projecten. “Hoewel, tijdelijk is relatief. De meeste opdrachten duren gauw een jaar en sommige medewerkers zijn hier al 7 jaar. Dat zijn geen ‘testingenieurs’ meer, hé”, lacht Dirk.

“Als we zelf niet over de nodige competenties beschikken, schakelen we externe partners in zoals MIDES.”

De juiste ingenieur voor uw project?

Bij Engi Talents vindt u de ingenieur die perfect past bij uw opdracht én uw bedrijf. Bent u op zoek naar de perfecte match? 

Laat het ons weten